DZIAŁAMY OD 2007 ROKU
pl en

Warsaw Polo Club

Warsaw Polo Club istnieje od 2007 roku. WPC to profesjonalny klub spełniający warunki do przeprowadzania światowych turniejów. U nas możesz również zorganizować własną imprezę plenerową czy szkolenia dla swoich pracowników.

 

O nas

Celem rozgrywki polo jest wbicie piłki do bramki rywala za pomocą kija zwanego malletą. W pojedynku uczestniczą 2 drużyny poruszające się konno.

W meczu rozgrywane jest od 4 części, zwanych czakerami (ang.chukker), każda z nich trwa 7 minut 30 sekund, a w przypadku arena polo 6 minut i 30 sekund. Jest to dokładnie tyle, ile Polo Pony bez ryzyka może wykorzystywać do maksimum swoją prędkość i zwrotność. Każda następna minuta gry jest już zbyt mocno odczuwalna dla konia.

więcej

Zawodnicy

Polo jest najstarszym sportem drużynowym na świecie i jednocześnie jedyną grą zespołową prowadzoną na zwierzętach. Pierwsze zapiski pojawiły się 600 lat p.n.e. i dotyczą armii perskiej, która grywając, przygotowywała kawalerię konną do walk lokalnych.

Nazwa gry pochodzi od słowa „pulu”, co w Tybecie oznacza piłkę. Polo trafiło do Europy w XIX wieku wraz z oficerami brytyjskimi stacjonującymi wówczas w Indiach.

więcej

WESELA

IMPREZY